.

באנו אור לחפש. על הסחות דעת חיוביות וטבעיות. – שבוע 152

סיפור 1⃣ נגה מודאגת. לפני כשבוע נגה, בתי המקסימה בת ה-6 בכתה משום שנזכרה באירוע שהפחיד אותה. חיבקתי אותה ואמרתי לה: “את זוכרת את הסיפור על הזאבים בראש שלנו?” היא הינהנה ואמרה שהיא יודעת אך למרות זאת קשה לה. הנה הסיפור הנפלא על הצ’יף האינדיאני ונכדו. למי שלא מכיר:

מסופר, בקרב בני הצ’ירוקי, על אחד מזקני השבט שישב עם נכדו וסיפר לו על קרב המתחולל בתוך בני האדם. הוא אמר: “נכדי, הקרב המתחולל בתוך כל אחד מאיתנו הוא בין שני זאבים.

זאב אחד הוא רע: כעס, קנאה, קנאות, צער, חרטה, השתוקקות ותאווה, גבהות הלב, רחמים עצמיים, רגשות אשם, טינה, רגשי נחיתות, שקרים, גאוות שווא, רגשי עליונות ואגו.

הזאב השני הוא טוב: שמחה, שלווה, אהבה, תקווה, רגיעה, ענווה, חביבות, טוב לב, אמפתיה, נדיבות, כנות, חמלה ואמונה.”

הרהר הנכד בדברי סבו לזמן מה ואז שאל: “מי משניהם מנצח?”

ענה הצ’ירוקי הזקן בפשטות: “זה שאתה מזין.”


נגה אמרה לי: “אני מכירה את הסיפור אבל איך אני מצליחה?” “את מאמנת את הראש שלך!” נגה בואי תראי את הסרטון המצחיק הזה (כלב שמברך ברכות בהדלקת נרות חנוכה), נגה נקרעת מצחוק כך חמש פעמים רצופות ואז אני אומר לה: “את רואה?”

מדיטציה היא טכניקה נפלאה לשליטה על המחשבות הרבות שרצות לנו בראש. אז מה אני עושה כשעולה לי דאגה או מחשבה רעה? אני בוחר בהסחת דעת לטובת משהו נפלא שמחזק את רוחי ואת גופי. יש קשר חיובי הדוק (וממצאים אמפיריים) בין צחוק ושמחה לחוזק המערכת החיסון.

אז הנה עוד שני סיפורים חיוביים הנוגעים לבריאות ולהתמודדות:

סיפור 2⃣ אשפוז ואדיר מילר לפני ארבע שנים בדיוק, אושפזתי במצב חירום בטיפול נמרץ בשל בעיה בכליות. הייתי מאושפז שבועיים ובאמצע עברתי ניתוח. רק יומיים לפני השחרור הבנתי שניצלתי בנס (תודה לאורולוג ד”ר דני קידר הנפלא).

עברתי 12 ימים קשים מאוד, מלאי כאב, קושי, דאגה ומחשבות. החלטתי שאני לא שוקע אלא מסיח את הדעת לכיוון הטוב ו”מאכיל” את הזאב הטוב! בחרתי ב”דיאטת” אדיר מילר, כלומר בצפייה שוב ושוב של קטעי הסטנד אפ וצחקתי לאורך שעות!

לרופאים שידרתי אנרגיות חיוביות. תמיד לפני הביקור בבוקר התרחצתי והתבשמתי! הם צריכים להבין שיש להם עסק עם מישהו שמתכונן להבריא!

סיפור 3⃣ ניתוח כירורגי לעקירת שיניים והנחת שתלים. בחודש אוגוסט נקבע לי ניתוח מורכב. הרופאה שאלה אותי אם לבצע שני מפגשים של שעה וחצי או מפגש אחד של שלוש שעות? בחרתי באפשרות של לגמור הכל במכה אחת.

האתגר היה גם שמיד אחרי הניתוח היה עליי לאסוף את ילדיי הקטנים, כחלק מהאחריות של ההורות המשותפת.

שאלתי את עצמי: האם אתה הולך לשכב שלוש שעות עם פה פעור, לסבול ולהיות בלחץ? לא טוב. עליי “להאכיל” את הזאב הטוב. הסחתי את דעתי בדרך מיוחדת: ביקשתי וקיבלתי אישור להקשיב באוזן אחת ובחרתי בשירים מקסימים מ”שבת עברית” ב-103.

כך שכבתי והעסקתי את המוח שלי בשירים היפים ביותר בזמר העברי. הפכתי חוויה לא נעימה לחוויה נעימה במגבלות האפשר.


אמא שלי נוהגת להצחיק את עצמה לפני השינה בעזרת בדיחות וסרטונים. דרך נהדרת להירגע ולהרגיע את המוח. מומלץ מאוד ליישם לפני השינה!

אישית אני לא מעיף מבט בטלפון שלי שעה לפני השינה בכדי לבחור את המחשבות איתן אלך לישון!


אני רוצה להקדיש את הטור לזכרו של איש יקר, עקיבא לפלר שאמש נפטר.

עקיבא מגדולי הספורטאים בתולדות המדינה היה גם חבר וממקבלי הטור הזה. יהי זכרו ברוך 🙏


מוזמנים לשתף חברים.
חג חנוכה שמח 🔥🔥🔥
שבת שלום 🌺🌸🌷
אוהב, יובל עילם

כל הטורים הקודמים, התמונות וההקלטות הקוליות בלינק הבא: https://www.yuvaleilam.com/friday/

גרסת אודיו:

תגובות

(0)