אודות

ברוכים הבאים,

שמי יובל עילם ואני איש חינוך במקצועי. בצה”ל שרתתי כלוחם ביחידת החילוץ של ח”א (669). במהלך השירות הצבאי שלי ראיתי חברים שנשברו תחת הלחץ והקושי, יש שנפצעו מתאונות אימונים ויש שבחרו בחירות לא מתאימות להם על סמך מידע כוזב. כשכולנו פחדנו ורעדנו מהמפקדים ומהבלתי צפוי הבנו שכושר זה לא הכל!בשנת 1986 לאחר השיחרור מצה”ל ייסדתי את המסגרת הראשונה בארץ להכנה לצה”ל מתוך רצון להעניק לבני הנוער את מה שלחבריי ולי היה חסר מאוד לפני הגיוס. הייחוד שלנו מהיום הראשון היה דגש על הכנה מנטאלית לצד הכנה גופנית ייחודית!

הרעיון המהפכני שלנו נבע מהצורך להכין נפשית וגופנית לצבא. חיינו כוללים בחירות רבות והתמודדויות. אנו סבורים כי חובה להכין לקראת החיים ולתת מידע וכלים בכל הנוגע להתמודדות עם נושאים שונים וביניהם: מודעות עצמית, מערכות יחסים וחברות, מסגרות הלימוד השונות, הצבא, מערכות יחסים בתוך המשפחה, בעבודה, בזוגיות.ב-1.1.2000 עברנו שינוי וממסגרת הכנה לצה”ל הרחבנו הפעילות והתכנים למרכז חינוכי שמטרתו להכין את בני הנוער לחיים. אנו עושים זאת בעזרת תוכנית ההכנה לצבא והשילוב בין הצד המנטאלי והצד הגופני. 


התוכנית, המשלבת בנים ובנות יחד, זכתה להצלחה גדולה וקצרה שבחים רבים מפי אנשי חינוך, פסיכולוגיים ואנשי צבא רבים.

מגיעים לתוכנית שלנו בהרצליה בני נוער מכל הארץ, נהריה, בית שאן, חיפה, עמק יזרעאל, עמק חפר, גוש תל מונד, נתניה, מודיעין, שוהם, ירושלים, עין גדי, ערד, אשקלון, שדרות, באר שבע, קרית גת, יישובי גדרה וכמובן מהערים הקרובים: ראשון לציון, תל-אביב, פתח תקוה, כפר-סבא, רעננה, רמת השרון וכל ערי המרכז האחרות.

 

את הפעילות מוביל יובל עילם בעצמו יחד עם עוזרו דן. אנו מלמדים תוך דוגמא אישית מלאה, כבוד ויחס אנושי חם ואוהב בגישה אל התלמיד. שיטת הלימוד שלנו שמה דגש על לימוד דרך חוויה ועניין. ההכנה המנטאלית שלנו – כוללת העברת ידע הנוגע לתחומי החיים השונים ובעיקר לצבא וכלים להתמודדות עם אכזבות וכישלונות, דגש על נושא הבטיחות (באימונים, ביומיום, בנהיגה ובצבא), מיונים ליחידות מובחרות, טירונות, מפקדים ועוד. שיחות העשרה בנושאים שונים כגון: תזונה, שמירה על עמוד השדרה, דילמות ובעיות של בני הנוער בחיי היומיום ולקראת העתיד, לאחר השירות הצבאי. כמו כן נערכים ביקורים מיוחדים בצבא, טיולים ומפגשים חברתיים.


ההיבט הגופני – התוכנית הדרגתית ומתאימה לכל אחד ואחת. אין צורך בכושר גופני מוקדם! העבודה מתבצעת בדרך מעניינת מאוד ובמהלך שנת העבודה חל שיפור רב ביכולת הגופנית.ההפעילות הגופנית היא האמצעי שלנו לפתח את הביטחון העצמי וכוח הרצון.היחידות המובחרות – רבים מבוגרינו שואפים להגיע אליהן. התוצאות מלמדות כי הסיכוי של הבוגרים שלנו להצליח גדול פי שלושה מזה של בני נוער אחרים.מבנה הפעילות והלימודים – כולל 3 אימונים גופניים בני שעתיים ושתי שיחות בשבוע ומתבצעת בקבוצות מעורבות של בנים ובנות. 


הפעילות משולבת עם הלימודים בבתי הספר. המסגרת פועלת לאורך כל השנה אך החלק העיקרי והמשמעותי ביותר של הפעילות מתקיים בחודשים אוקטובר ועד יולי. אנו המסגרת הראשונה והותיקה בארץ (מאז 1986), והשם שלנו יצא למרחקים בזכות ההישגים המרשימים של משתתפיה.


להתראות במרכז החינוכי,

יובל עילם

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.