חולם להגיע ליחידה מובחרת?

חולם להגיע ליחידה מובחרת? יובל עילם, ההכנה הטובה ביותר לצבא במחיר הטוב ביותר

קרא עוד
יחידות העילית בצה”ל

יחידות העילית של צה”ל מקבלות את הזכות לבחור לפני כל היחידות האחרות והחילות הגדולים את כוח האדם האיכותי ביותר (לפי הקריטריונים של צה”ל). חשוב לציין כי מי שמתקבל ליחידות העילית או לקורסים איכותיים (טייס וחובלים) אינם בהכרח הטובים ביותר אלא המתאימים ביותר! לדוגמא: בחור מעולה עם אופי מעולה, מטען ערכי נדיר וכושר גופני מעולה אך בעל מספר משקפים גבוה מ-2 אינו מתאים ליחידות העילית למרות שמדובר בבחור שיכול להיות גם לוחם מעולה וקרוב לודאי שיהיה כזה ביחידה מובחרת אחרת.

קרא עוד
לאן אתה ממליץ להגיע בצבא?

לאן אתה ממליץ להגיע בצבא? מה אתה ממליץ ללמוד אחרי הצבא? אחת השאלות הכי נפוצות לאורך 30 שנות עבודה. מדי יום אנחנו נשאלים את השאלה הזו? בשורה התחתונה אנחנו נוקטים במדיניות ברורה: לא ממליצים! למעט משהו דבר אחד שעליו אספר בסוף. אבל קודם כל הסבר. לא רק שאנו נמנעים להמליץ גם מכתבי המלצה יכולים להיות עם סיום טראגי אבל מכתבים אני נותן וכל הלב למי שמגיע לו! לפני כמה שנים טובות פנה אלי אחד החניכים

קרא עוד
סיירת מטכ"ל? תודה. אני מוותר

אתמול הגיע לאימון אביב, בוגר מחזור 21-22 שלנו. אביב התקבל בסוף י”א לשייטת 13 לאחר שעבר את הגיבוש לגדנ”ע צלילה. בכיתה י”ב החליט שהוא רוצה להגיע לשלד”ג. הוא הגיע לגיבוש המשותף לסיירת מטכ”ל, שלדג ו-669 והתקבל הן למטכ”ל והן לשלד”ג. מה עושים? האם לוותר על מטכ”ל? לא קל להגיד לא ליחידה הנחשבת למובחרת מכולן. אביב הגיע לגיבוש יחד עם חברו לאימונים רז ששאף להגיע למטכ”ל אך התקבל לשלד”ג וגם סיים בה מסלול. וכך קרה שאביב החליט ללכת על סיירת מטכ”ל. לאחר הגיוס אביב החל להרגיש לא נוח עם חבריו לצוות.

קרא עוד
“אני חייב סיירת”

סיירת – מילת הקסם! יום סיירות משמש לרבים את ההזדמנות להראות לכלל העולם שהם שוים. קיבלת יום סיירות? עברת יום סיירות? לאן עברת? אף אחד לא שואל שאלות כגון: מה אתה רוצה לעשות בצבא? האם אתה יודע מה זה אומר לשרת ביחידות האלה? האם אתה רוצה? כאילו התשובה ברורה מאליו, אם המסלול הוא קרבי – מובן מאליו שלשם הולכים. כאילו ברור מאליו שהדבר היחיד שיש או הדבר היחיד שנחשב הוא סיירת. לא משנה שהמלה הזו בכלל לא רלוונטית לכמה מהיחידות אליהן אפשר להגיע דרך יום הסיירות. 669 אינה סיירת, שייטת 13 אינה סיירת. שתי היחידות הללו הן דוגמא ליחידות שגם הרבה מאוד מהמאפיינים של סיירת אינן כלולות בהן.

קרא עוד
הצלחות

“האימונים שיפרו את הכושר שלי באופן משמעותי, הרף האישי שלי עלה מאוד וכך גם כוח הרצון שלי, עברתי גיבוש טייס בזכות מה שלמדתי אצלך באימונים – שהכל בראש. האימונים שלך לימדו אותי את זה ויישמתי את זה בגיבוש”. יואב, בוגר מחזור 13, קצין במגלן: “האימונים היו פשוט כיף. השיפור בכושר היה מדהים וכפי שאמרת לנו המטרה היא לא רק העלאת הכושר אלא אהבת הכושר, לא האמנתי בהתחלה אך הוכחת לנו שהדבר אפשרי, בהערכה רבה, יואב”.

קרא עוד
התמודדות עם כישלון

התמודדות עם כישלון או אכזבה היא אחד הדברים החשובים ביותר למי שרוצה להצליח בחיים. רבים מאיתנו מפחדים לנסות בעיקר לנוכח הפחד מכישלון! לכן קודם כל אנחנו צריכים להעריך את עצמנו או אחרים שמוכנים להעז. “רק המעז מנצח” אך לא כל מי שמעז…לעיתים ההעזה מסתיימת בכישלון ואז מאוד חשוב לנקוט בגישה הנכונה. לאחר 27 שנות ניסיון בהכנת בני נוער לקראת הגיוס ובעיקר אלה השואפים להגיע ליחידות המובחרות, אני יכול לומר בביטחה שההתמודדות עם כישלונות היא אחד הנושאים החשובים ביותר בכל תהליך ההכנה לקראת הגיבושים

קרא עוד