לפעמים פחות זה יותר! – שבוע 69

פורסם על ידי: יובל עילם 

“הוא עובד מסביב לשעון”, “הוא סוס עבודה”, “היא לא נחה לרגע”.

מכירים? אמרתם את זה על מישהו? אולי אמרו את זה עליכם?


סיפור לפני שבועיים במסגרת הרצאה בפני הנוער סיפר ד.שהיה לוחם בימ”מ (היחידה המיוחדת של המשטרה) על אליפות צה”ל בכושר קרבי של היחידות המובחרות

בה נטל חלק ועל בוחן ריצת 400 מטר + ירי במטווח אחרי מאמץ.

המקצה בו שובצה הימ”מ היה עם לוחמי יחידות העילית: סיירת מטכ”ל, שייטת 13, שלד”ג, 669 ועוד כמה יחידות.ד. סיפר שמאחר והם שובצו בין האחרונים במקצה הם בחנו את המתרחש בנבחרות שקדמו להם,

ניתחו את המצב, למדו ויישמו. הנבחרות האחרות חיכו לתורן. במקצה האמור יש לרוץ 400 מטר בזמן מסויים ואז להגיע למטווח ולירות 6 כדורים. הסיפור בתחרות הזו הוא בעיקר על הירי והפגיעות.

כולם מסוגלים לרוץ בזמן טוב ואז בהגעה למטווח יש לך זמן מוגבל של 45 שניות לירות את 6 הכדורים. בפועל מי שיפגע טוב יותר – ינצח!הצוות של הימ”מ הבחין שרוב הנבחרות הגיעו מהר מאוד למטווח (זמן שלא קידם אותם לניצחון) ושם מיהרו לירות את 6 הכדורים.

הסיבות לכך: להט התחרות, האדרנלין ומדריכות האימון הגופני שמשגיחות וגם מאיצות בך להזדרז ולירות.הסיפור בבוחן הזה הוא בעיקר הירי המדוייק למטרות בתום הריצה. מי שרץ מהר מאוד אינו מרוכז ויתקשה לדייק.

לוחמי הימ”מ רצו נינוחים יחסית, הגיעו למטווח, סידרו את הנשימה, התרכזו ו…התעלמו מהמדריכות הצעירות שהאיצו בהם לירות מהר למטרות.הלוחמים הותיקים של הימ”מ התעלמו מהן, לקחו את הזמן, הסדירו את הנשימה אחרי הריצה המאתגרת וניצלו אותו עד תום והתוצאות: מקום 1!

בתמונה לוחמי הימ”מ בפעולה (מתוך אתר הימ”מ).


סיפור 1 “לא יוצאים מהבית”.

שלשום שוחחתי עם בחור בן 18 שלמד לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה.

הוא אמר לי שהוא לא יוצא מהבית ולומד כל היום ללא הפסקה.

בין הבוגרים שלי סטודנטים לרפואה ומקצועות הדורשים למידה רבה.

אף אחד לא יכול ללמוד ביעילות מסביב לשעון.

מחקרים על המוח מראים גם שהפוגות ובעיקר בחיק הטבע או פארקים תורמות לשיפור היכולת הקוגניטיבית.סיפור 2 תפוקה מול השקעה. מדינת ישראל מדורגת במקומות הראשונים בעולם בשעות עבודה אך במקום נמוך מאוד בתפוקות.

האתוס הצבאי מדבר על כך שהמדד העיקרי להשקעה שלך הוא זמן! מפקדים בצבא עובדים משעה 5 בבוקר ועד אחרי חצות.התוצאה: עייפות רבה, תפוקות פחות טובות ושחיקה רבה!

הדרך למנהיגות אישית ומצויינות עוברת דרך היכולת לנהל את הזמן שלך בצורה חכמה תוך התמודדות עם לחצים סביבתיים.


לסיכום: רוצה להצליח? להנהיג את עצמך בדרך האופטימלית? תקשיבו לגוף ולקצב המתאים לו ועבדו חכם!

קודם כל חכם ואם צריך חכם וקשה!

תנו לגוף את ההפוגות, המנוחות ונצלו את הזמן בצורה חכמה כמו אותם לוחמי ימ”מ חכמים ומנוסים.


המלצה לספר: חוכמת המנהיגות של אלכסנדר הגדול כתב ד”ר לאנס ב. קרק.ספר נהדר שבו מודגמות השיטות החכמות בהן התמודד אלכסנדר עם אתגרים אדירים. הוצאת אריה ניר.


“הדרך להצלחה איננה עוברת בעבודה קשה אלא בעבודה חכמה, יעילה ולעיתים גם קשה”


מוזמנים לשתף
שבת שלום 🌺🌸🌷
יובל עילם


הטורים הקודמים בקישור הבא: שישי לנפש

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.